ارائه دستاورد پژوهشی یکی از کارکنان شرکت پالایش گازفجرجم
محمد روشن کارمند مدیریت مالی شرکت پالایش گاز فجر جم دستاورد پژوهشي خود را با نام " بررسي تاثير استقلال رفتاري مديران و كنترل استراتژيك بر روي بهروري سازماني" در حضور برخي از مديران و كاركنان در محل سالن كنفرانس شركت ارائه داد.
وي با 7 سال سابقه كار،داراي فوق لیسانس مدیریت اجرایی؛ گرایش مدیریت استراتژیک است و كار پژوهشي خود را با مطالعه موردي بر روي شركت هاي نفتي و گازي منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس به انجام رسانيده است.
چکیده پژوهش وي به شرح زير است:
    دستیابی به حداکثر کارایی ممکن از برنامه ریزی های مختلف در سازمان از اهداف اصلی مدیران میباشد. در واقع هر برنامه ریزی دارای یک سری اهداف و برنامه های عملیاتی می باشند مدیران تلاش میکنند تا تخصیص صحیح و به موقع منابع حداکثر خروجی ممکن را از برنامه های سازمان به دست بیاورند. یکی از اصلی ترین برنامه های هر سازمانی برنامه ریزی استراـژیک می باشد که خط مشی ها و سیاست های کلی سازمان را مشخص می کند. برنامه ریزی استراتژیک با در نظر گرفتن نقاط قوت و ضعف و فرصت ها و تهدید ها یک رویه کلی برای حرکت سازمان ارائه می کند. حرکت در این خط مشی های تعیین شده در صورت حمایت مدیران می تواند به حداکثر کارایی ممکن منجر شود. در این تحقیق تلاش شده است با استفاده از یک مدل مفهومی رابطه میان خط مشی های سازمانی و کارایی برنامه ریزی استراتژیک مشخص شود. متغیرهای که در این تحقیق مورد توجه قرار گرفته است استقلال مدیران و کنترل استراتژیک می باشد. برای تجزیه و تحلیل مدل این تحقیق از رویکرد مدل سازی معادلات ساختاری استفاده شده است. برای این منظور از نرم افزارهای  SPSS و AMOS  استفاده شد. نتایج تحقیق نشان میدهند استقلال مدیران و کنترل استراتژیک، خط مشی های سازمان را تحت تاثیر خود قرار می دهد و خط مشی ها توانایی تحت تاثیر قرار دادن کارایی برنامه ریزی استراتژیک را دارند.
   1398/8/6 15:56
  
تعداد بازدید :  396