رئیس HSE شرکت ملی گاز ایران خبرداد:
برگزاری 25 هزار نفر ساعت دوره های مختلف آموزشی در سال 97
رئیس HSE شرکت ملی گاز ایران در حاشيه دوره آموزش سراسري " اطفا حريق" در مصاحبه با خبرنگار شركت پالايش گازفجرجم از برگزاري 25 هزار نفر ساعت دوره هاي مختلف آموزشي در سال 97 خبر داد.
به گزارش روابط عمومي شركت پالايش گازفجرجم ،محمدرضا يوسفي پور اظهار داشت: آموزش شاه كليد فرهنگ سازي در HSE محسوب ميشود و طي سالهاي گذشته تلاش شده است در اين زمينه اقدامات مهمي انجام شود.
وي اعلام کرد: شرکت ملی گاز ایران طی  سال 1395 19 هزار نفر_ساعت دوره آموزشی رایگان اچ‌اس‌یی برای نیروهای پیمانکار این صنعت برگزار کرده است و اكنون اين رقم به 25 هزار نفر ساعت رسيده است.
اين مقام مسئول نهادینه سازی فرهنگ HSE در سطح پیمانکاران به عنوان بازوهای اصلی اجرایی شرکت ملی گاز ایران را بسيار ضروري دانست و اظهار داشت: پيمانكاران در برون سپاري فعاليت ها بايد اموزش لازم را ببينند.
محمدرضا یوسفی پور با بیان این که در حال حاضر شاهد برون سپاری فعالیتهای شرکت ملي گاز ايران  هستيم اظهار داشت: تحقق این برنامه نیاز به پیش بینی های دقیق بویژه مهیا کردن ساز و کار انتقال تجربه ها در زمینه فرهنگ HSE به پیمانکاران و مشاوران دارد.
وي تاكيد كرد شركت ملي گاز در تمامي برنامه هاي برون سپاري خود در كنار ذينفعان و پيمانكاران خواهد بود و با انتقال تجربه به انها ريسك كار را پايين خواهد آورد و مسئوليت پذيري خود را رها نخواهد كرد.
وی با مطلوب ارزيابي كردن شرایط HSE  در صنعت گاز گفت: فعالیت های ما در حوزه فرهنگ سازی افزايش خواهد يافت و و هر سال نسبت به مدت مشابه در اين زمينه فعاليت ها و دوره هاي بيشتري برگزار شده است.
رئیس HSE شرکت ملی گاز ایران گفت : یکی از مشخصه های مهم فرهنگ HSE مشارکت جمعی است , بنابراین همه افراد باید خود را عضو HSE بدانند و بصورت خود کنترل و بدون نیاز به ناظر عمل نمایند.
وي شركت ملي گاز را در مسير بالندگي بسيار پويا و فعال دانست و ياداور شد: عبور از كميت به كيفيت ،حضور قدرتمند در عرصه هاي جهاني  ورسيدن به " مهندسي بهره برداري" از جمله اقداماتي است كه پس از 50 سال از تاريخ اين شركت در حال جاري شدن است.
وي در بخش ديگري از اظهارات خود به توانمندي و قابليت هاي موجود در شركت پالايش گازفجرجم در حوزه هاي مختلف از جمله HSE اشاره و تصريح كرد: اين شركت از نگاه ما مانند پلي است كه في مابين  پالايشگاه هاي بسيار قديمي مانند بيدبلند و از طرفي پالايشگاههاي جوان تر و با تكنولوژي هاي جديد در پارس جنوبي  نقش مهمي بر عهده دارد.
يوسفي پور ادامه داد: پالايشگاه جم در رقابت هاي ملي همواره به عنوان شركت برتر مطرح بوده است و اميدوارم پالايشگاه هاي جديد گاز از تجربه هاي اين شركت در برنامه هاي خود استفاده كنند.
گفتني است دوره دو روزه آموزش اطفاء حريق مخازن با حضور بيش از 50 نفر از كليه پالايشگاه هاي گاز كشور و همچنين ستاد انتقال گاز و منطقه 3 انتقال گاز در مركز آموزش شهيد بهشتي جم در حال برگزاري است .
علاوه بر رئيس HSE شركت ملي گاز ايران، مهندس نجفي مديرعامل شركت پالايش گازفجرجم و تني چند از مقامات مسئول نيز در اين دوره حضور دارند .
   1397/12/1 10:04
  
تعداد بازدید :  231