تولید بیش از 19 میلیارد مترمکعب گاز در شرکت پالایش گازفجرجم
در سال گذشته محقق شد:
در سال گذشته محقق شد:
توليد بيش از 19 ميليارد مترمكعب گاز در شركت پالايش گازفجرجم
مديرعامل شركت پالايش گازفجرجم از توليد 19 ميليارد و 500 ميليون متر مكعب گازدرشركت پالايش گازفجرجم در سال 1396 خبر داد.

به گزارش روابط عمومي شركت پالايش گازفجرجم، عبدالصمد نجفي خاطرنشان كرد: از اين ميزان توليد گاز،بيش از 2 ميليارد متر مكعب آن مربوط به حوزه ميدان مشترك پارس جنوبي بوده است كه در پالايشگاه جم تصفيه و به خط لوله سراسري ارسال شده است.
وي با اشاره به توليد ميعانات گازي شركت در سال گذشته نيز گفت: در اين مدت 5 ميليون و 600 هزار بشكه ميعانات گازي در شركت توليد شده است و همگي از طريق يك خط لوله 10 اينچ به پايانه صادراتي بندرسيراف ارسال و از آنجا با كشتي به مبادي مصرف منتقل شده است.
مديرعامل شركت پالايش گازفجرجم در بخش ديگري از اظهارات خود محصول " ال پي جي " (LPG) را نيز يكي ديگر از محصولات با ارزش اين شركت دانست و اظهار داشت: در سال گذشته بيش از 43 هزار تن از اين محصول در شركت توليد و به طور روزانه به وسیله تانکرهای حمل سوخت برای استفاده در مراکز مورد نیاز بارگیری گرديده است.
گفتني است شرکت پالایش گاز فجرجم با هدف فرآورش ۸۵ میلیون مترمکعب گاز در روز طراحی شد و در سال ۷۹ با اجرای طرح افزایش ظرفیت پالایشگاه این مقدار به روزانه ۱۱۰ میلیون مترمکعب و در سال 89 نيز با انتقال گاز ترش پارس جنوبي از طريق خط لوله 42 اينچ به روزانه 125 ميليون متر مكعب رسيد.
این شرکت در شهرستان جم واقع شده است و با هشت واحد شيرين سازي، در حال حاضر بيش از 10 درصد گاز كشور را تامين مي كند.
   1397/1/27 08:15
  
تعداد بازدید :  35