رئیس تعمیرات برق شرکت پالایش گازفجرجم خبرداد
تابلو های کلید های فن های هوایی واحدهاي  پالایش نوسازي ميشود
رئيس تعميرات برق شركت پالايش گازفجرجم با اشاره به لزوم نوسازی تابلو های کلید های فن های هوایی پالایش در پست های فرعی 2 و 3 اين شركت گفت: اين مهم اكنون در حال انجام است وبه زودي تمامي تابلوهاي مورد نظر نوسازي ميشود.
به گزارش روابط عمومي شركت پالايش گازفجرجم،احمدحسين محمدپور خاطرنشان كرد: بیش از سی سال بهره برداری مداوم از کلید های M.C.C پست های فرعی 2 و 3،  کلید های این دو پست به مرور زمان دچار مشکلات عدیده ای شدند، به گونه ای که بهره برداری از آن غیر ایمن و کار های تعمیراتی بر روی آن ها هزینه بر و نیاز به نفر ساعت بالایی شده بود.
وي ادامه داد: سوختن پایه فیوز ها، دفرمه شدن ساکت پلاگ ها و دفرمه شدن سلول این کلید ها از جمله موارد متعدد پیش آمده برای این کلید ها بودکه برای رفع اشکال از بعضی از این موارد (از جمله سوختن پایه فیوز ها) نیاز به از سرویس خارج کردن نیمی از یک واحد پالایش بود.
رئيس تعميرات برق شركت پالايش گازفجرجم اظهار داشت: ضرورت و اهميت موضوع باعث بررسی جامع موضوع شد و راه حل های متعددي مورد بررسی قرار گرفت.
وي  به راه حل های ممکن و اقتصادی مانند تعبیه فینگر های قدرت ، تعویض و نوسازی socket-plug ها، سفارش گذاری ساکت پلاگ ها و نصب بر روی بعضی از کلید ها بعنوان  راه حل هايي اشاره كرد كه براي برطرف شدن مشكل در مراحل مختلف براي اين مهم عملياتي گرديد.
محمد پور تصريح كرد: بعد از پایش نهایی وضع موجود و مشاهده نتایج راه حل های اولیه و ناکارآمد بودن آن ها برای غالب کلید ها و آسیب رسیدن مداوم به قطعات داخلی کلید و بالا رفتن روز به روز هزینه تعمیر و نگهداری آن ها و در بعضی از مواقع آسیب و سوختن الکتروموتور، تصمیم نهایی بر این گرفته شد کلید های فن های هوایی شیرین سازی و سرمایش از تابلوی اصلی جدا گردند و با سفارش گذاری 8 تابلو جدید و قرار دادن هر کدام کنار یکی از M.C.C های 8 گانه پست های فرعی دو و سه، کلید این فن ها بر روی این تابلوی جدید تعبیه شوند.
وي ادامه داد: اكنون4 تابلوی جدید نصب گردیده است و در حال بهره برداری می باشد و 2 تابلوی دیگر نیز در مرحله نصب می باشد و 2 تابلوی باقیمانده نیز منتظر مجوز بهره برداری و از سرویس خارج شدن واحد می باشد.
                                                                                                                    
 
   1398/5/5 15:04
  
تعداد بازدید :  352