رئیس اداره کالای شرکت پالایش گاز فجر جم
پایان عملیات انبارگردانی بیش از 10 هزار قلم کالا در شرکت پالایش گازفجر جم
رئیس اداره کالای شرکت پالایش گاز فجر جم از پايان عملیات انبارگردانی  در شرکت پالایش گاز فجر جم خبر داد و خاطر نشان کرد: انبارگردانی بيش از 10هزار قلم کالاي پرارزش و پرگردش در شرکت پالایش گاز فجر جم كه از ابتداي اسفندماه جاري با هدف تعدیل و رفع هرگونه اختلاف و مغایرت کالاهای موجودی انبار آغاز شده بود به پايان رسيده  است .
به گزارش روابط عمومي شركت پالايش گازفجرجم، حميد فاضل اظهار داشت: پالایشگاه جم با تولید 10درصد گاز کشور نقش مهمی در تامین سبد انرژی کشور دارد وتامین اقلام مورد نیاز پالایشگاه اهمیت زیادی دارد و در این مسیر تلاش زیادی انجام گرفته است.

فاضل تصریح کرد: طبق روال هر ساله شرکت‌ها در راستای به‌روزرسانی موجودی انبار کالا و رفع مغایرت‌ها و اختلافات فیزیکی کالا با سیستم یکنواخت کالا در پایان سال اقدام به انبار گردانی می‌کنند و این عمل در شرکت پالایش گاز فجر جم نیز با دقت خاصی انجام شده است.
وی افزود: انبارگردانی در شرکت پالایش گاز فجر جم متشکل از چند گروه کارشناس شامل گروه شمارشگر، گروه تغذیه کننده اسناد و گروه ناظران مالی تحت نظارت حسابرسان مستقل انجام گرفته است.
رئیس اداره کالای شرکت پالایش گاز فجر جم اظهار کرد: همه گروه‌ها در عملیات انبارگردانی با هدف شمارش اقلام پرارزش وپرگردش بيش از 10 هزار قلم کالا مشارکت می‌کنند و اقلام پالایشگاه در انبار عمومی و انبار پروژه و انبار يدكي نیز به ترتیب مورد بررسی و شمارش واقع می‌شودواين در حالي است كه اقلام كم گردش و كم ارزش نيز به صورت موردي تحت نظارت حسابرسي مستقل انجام ميگيرد.
 فاضل به مسئولیت مهم گروه تغذیه کننده در عملیات انبارگردانی اشاره کرد و گفت: این گروه با توجه به ارائه سند MT80 اقدام به تغذیه اقلام در سیستم مکانیزه کالا می‌کند و در صورت داشتن مغایرت، گزارش اختلافات مجدداً در شمارش دوم به شمارش‌گران عودت داده می‌شود.
وی اضافه کرد: در عملیات انبارگردانی اقلام به شکلی چیده می‌شوند تا شمارش به آسانی انجام‌پذیر باشد و موجودی‌هایی که به آسانی شناخته نمی‌شوند نیز مشخص خواهد شد.
رئیس اداره کالای شرکت پالایش گاز فجر جم اضافه کرد: در انبارگردانی اقلام ناياب، اسقاط و همچنین اجناس بدون استفاده از سایر اقلام جدا می‌شوند و مشخصات کالا شامل رمز کالا، نام کالا و نیز شرح کالا نیز به‌ طور واضح بر روی لیست‌های MT80 نوشته می‌شود.

وی به وظیفه حساس حسابرسان در عملیات انبارگردانی اشاره و تصریح کرد:‌ هر گاه حین انبارگردانی بنا بر ضرورت احتیاج به نقل و انتقال موجودی‌ها باشد، باید تمام نقل و انتقالات تحت نظارت حسابرسان انجام گیرد.
فاضل تاکید کرد: در این عملیات ترجیحاً موجودی‌های انبار 3 بار و هر بار به ‌وسیله یک گروه دو یا سه نفری متفاوت شمارش می‌شود و برای جلوگیری از شمارش مجدد و یا شمارش نشدن پاره‌ای از موجودی‌ها، شمارش به شکل اصولی انجام می‌پذیرد.
وی افزود: نحوه شمارش بر اساس واحد کالا اعم از تعداد، توزین، برآورد تعدادی یا وزنی به‌ صورت کلی است که تشخیص آن پس از اظهار نظر رئیس عملیات کالا و با نظر نماینده سازمان حسابرسی خواهد بود.
   1397/12/14 07:25
  
تعداد بازدید :  207