کاهش 4/5درصدی انتشار گازهای گلخانه ای؛ نقطه قوت عملکرد شرکت پالایش گاز فجرجم در سال 98یکی از موفقیت‌های شرکت پالایش گاز فجرجم در سال گذشته، کاهش 4/5 درصدی انتشار گازهای گلخانه ای نسبت به سال1397، بوده است.
به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، عبدالصمد نجفی، مدیرعامل شرکت پالایش گاز فجرجم در حاشیه مجمع عمومی عادی سالیانه این شرکت که در سالن کنفرانس شهید رجایی ستاد شرکت ملی گاز ایران برگزار شد، با بیان این مطلب، اظهار کرد: ثابت نگاه داشتن شاخص‌های ایمنی  TRIR(میزان کل آسیب‌های قابل ثبت) و LTIF (فراوانی آسیب‌های منجر به اتلاف وقت) نسبت به سال 1397 نیز از دیگر موفقیت‌های این شرکت می‌باشد.

وی ادامه داد: عملکرد شرکت در سال 1398 نشان می‌دهد این شرکت در تولید گاز یک درصد و در تولید میعانات گازی نیز 8 درصد افزایش نسبت به سال قبل از آن را تجربه کرده است.

به گفته نجفی، این افزایش در حالی است که تولید LPG (گاز مایع) نیز روند طبیعی خود را حفظ کرده است.

مدیرعامل شرکت پالایش گاز فجرجم در ادامه، افزود: به صورت کلی، در شرکت پالایش گاز فجرجم شاهد افزایش شاخص های فرآیندی «قابلیت اطمینان» و «قابلیت دسترسی» نسبت به سال 1397 بوده‌ایم.

نجفی با اشاره به کسب تقدیرنامه 5 ستاره در سومین دوره جایزه سرآمدی و بهبود مستمر شرکت ملی گاز فجرجم و کسب تندیس نقره‌ای از وزیر نفت در چهارمین همایش مسئولیت‌های اجتماعی صنعت نفت و نیز، کسب عنوان پالایشگاه ممتاز در زمینه «سلامت و بهداشت شاغلین» میان شرکت های پالایشی گاز را از دیگر افتخارات این شرکت دانست.

وی جذب 98 درصد بودجه مصوب سرمایه‌ای در سال 1398 را از دیگر موفقیت‌های مهم این شرکت دانست که کم‌سابقه بوده است.

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود، پروژه تعویض و بهره‌برداری از گوی شناور پایانه بندر سیراف، مشارکت مالی در احداث سد باغان و تاسیسات پایین دستی انتقال آب، تامین مالی بهسازی قطعه دوم جاده جم- پالایشگاه و شروع عملیات اجرایی آن، تحویل پروژه بهسازی قطعه اول جاده جم- پالایشگاه و بهره برداری از آن به طول 4 کیلومتر از طرف شهرستان جم را نیز از جمله دیگر اقدامات مهم این شرکت دانست.

وی در پایان، تصریح کرد: اجرای کامل تعمیرات اساسی برنامه‌ریزی شده در طول سال 99 جهت بهبود عملکرد تاسیسات پالایشگاهی نیز به خوبی در حال انجام است.

   1399/5/7 09:27
  
تعداد بازدید :  194