باورهای غلط در دنیای تکنولوژی
در دنیای تکنولوژی باورهای نادرستی گاه وجود دارند که به مرور زمان به رغم نادرستی شان چنان قوی شده اند که شنونده آن را امری مسلم می داند.در اینجا به تعدادی از بزرگ ترین باورهای عمومی بی اساس در عرصه وب اشاره می کنیم.
باورهای غلط در دنیای تکنولوژی         
    
   
باورهای پذیرفته شده ای در جهان تکنولوژی و وب وجود دارند که اصلا صحت ندارند.

مثلا به طور عموم باور شده که طول عمر باطری لپ تاپ به میزان اتصال آن به برق ربط دارد. بخوانید از شش باور بزرگ اشتباه:

در دنیای تکنولوژی باورهای نادرستی گاه وجود دارند که به مرور زمان به رغم نادرستی شان چنان قوی شده اند که شنونده آن را امری مسلم می داند.

ممکن است حتی آنها را در تلویزیون شنیده باشید یا در اینترنت خوانده یا از دوستی به اطلاع تان رسیده باشد اما با این حال اشتباه هستند.

همیشه هم آنچنان به علت تکرار واضح به نظر رسیده که دنبال منبع معتبری برای آن نرفته اید.

در اینجا به تعدادی از بزرگ ترین باورهای عمومی بی اساس در عرصه وب اشاره می کنیم.

۱ مک ویروسی نمی شود

سال ها اپل از طریق وب سایت خود ادعا کرد کامپیوترهایش از سیستم عامل های تحت ویندوز بهترند چرا که به ویروس آلوده نمی شوند.

اما زمان گذشت تا در ماه ژوئن امسال اپل مجبور به روزرسانی وب سایت خود در بخش مربوط به ویروس ها و بدافزارها شد.

این وب سایت ادعای سابق خود را نیز حذف کرد. کارشناسان امنیت اعلام کردند که ۶/ ۲ درصد از مک بوک ها که یک آنتی ویروس مشترک را دانلود کرده بودند، آلوده به ویروس شده بودند.

۲ هرچه مگاپیکسل های دوربین بیشتر، بهتر

وقتی از گوینده های چنین جمله ای پرسیده می شود چرا این اعتقاد را دارند، معمولا فکری می کنند و جوابی می دهند که قانع کننده نیست.

بالاتر بودن مگاپیکسل برای وقتی بهتر است که می خواهید عکس هایی در سایز بزرگ داشته باشید وگرنه در اندازه های معمولی مگاپیکسل به اندازه کیفیت لنزهای دوربین و سنسورهای نور اهمیت ندارد.

بنابراین دوربین یا گوشی همراه خود را تنها بر اساس تعداد بیشتر مگاپیکسل انتخاب نکنید.

۳ بستن اپلیکیشن ها، باتری آیفون را حفظ می کند

برای مدت ها برداشت عمومی این بود که برای حفظ باتری آیفون و ارتقای طول عمر آن باید همه اپلیکیشن هایی را که از آنها استفاده نمی کنیم ببندیم.

اما آن دسته از اپلیکیشن هایی که با دو بار کلیک بر دکمه خانه (دکمه دایره ای شکل پایین آیفون) دیده می شوند (که همان اپلیکیشن های بی استفاده بازمانده شما هستند) هیچ ارتباطی به طول عمر باتری تان ندارند.

۴ به برق ماندن لپ تاپ از طول عمر باتری می کاهد

یک نگرانی عمومی وجود دارد که نشان می دهد بسیاری از کاربران فکر می کنند اگر لپ تاپ شان مدت ها به برق بماند باتری اش از بین می رود.

اما چنین چیزی درست نیست. حتی احتمالا بهتر است که همیشه به برق باشد تا هر بار به صفر برسد و دوباره آن را به برق بزنید.

۵ گذاشتن لپ تاپ بر پاها مردان را عقیم می کند

مشخص نیست چرا چنین چیزی در بین بعضی از مردان پذیرفته شده است که قرار دادن لپ تاپ موقع کار کردن بر روی پاها آن ها را عقیم می کند. اما چنین چیزی درست نیست.

۶ فیس بوک قرار است پولی شود

نه! وقتی کسی چنین چیزی را می گوید یا در فیس بوک خود می نویسد، باور نکنید.

با مراجعه به مرکز کمک فیس بوک (Help Center) می بینید که در آن رسما از سوی فیس بوک اعلام شده که این ابرشبکه اجتماعی همواره رایگان بوده و همیشه رایگان باقی خواهد ماند.
        
    
    
            اخبار فن آوری اطلاعات ایتنا ( www.itna.ir )
1391/7/28