تهدیدهای زیست محیطی را به حداقل رساندیم


مهندس نجفی مدیرعامل محترم شرکت پالایش گازفجرجم،طی پیامی ضمن گرامیداشت روز جهانی محیط زیست خاطرنشان کرد: در طول سال های گذشته خوشبختانه توانسته ایم تهدیدهای زیست محیطی شرکت پالایش گازفجرجم را به حداقل برسانیم.

متن یادداشت مهندس نجفی به شرح زیر است.
به نام خدا
پنجم ژوئن روز جهانی محیط زیست، روزی است که از سوی سازمان ملل برای توجه بیشتر کشورها و افزایش آگاهی ملت ها به این مقوله ی مهم نامگذاری شده است.
شرکت پالایش گازفجرجم نیز دیرزمانی است بر روی توسعه پایدار و توجه بیشتر بر محیط زیست تمرکز دارد و اقدامات مهمی دراین راستا پیش برده است.
اکنون مصرف آب پالایشگاه به یک سوم کاهش پیدا کرده است و این نشانه ی خوبی برای طرفداران محیط زیست است.این شرکت هم زمان مبلغ ۱۱۰ میلیارد تومان در توسعه پروژه عظیم سدباغان مشارکت دارد که تا کنون ۸۶ میلیارد آن نیز پرداخت شده است و انتظار می رود با بهره برداری کامل این سد،برداشت آب پالایشگاه از سفره های زیر زمین منطقه که اکنون نیز به یک سوم کاهش پیدا کرده است درحداقل ترین وضعیت ممکن قرار گیرد.
پروژه تهیه سیاهه انتشار گازهای آلاینده محیط زیست و بررسی مدل انتشار این گازها در راستای مسئولیت های اجتماعی،پروژه تهیه ردپای کربن در پالایشگاه بر اساس تعهد کشور در کنوانسیون ۲۰۱۵ پاریس،مدیریت پسماندهای صنعتی از طریق شرکت های ذیصلاح،پروژه تحقیقاتی اثرات موارد شیمیایی وهیدروکربوری بر روی خاک و منابع زیرزمینی و پایش دوره ای آلاینده های محیط زیستی از جمله اقدامات مهم سال جاری شرکت پالایش گازفجرجم در حوزه های زیست محیطی است.
با توجه به اينکه در فرآيندهاي توليد صنعت، محیط زیست همواره چالش مهم و جدي به شمار مي آيد، امروزه تعهد شرکت پالایش گازفجرجم به ترويج توسعه پايدار فراتر از تعهدات اخلاقي مي باشد و تلاش میکنیم همواره به این تعهدات پایبند بمانیم.
 
عبدلصمد نجفی / مدیرعامل شرکت پالایش گازفجرجم
   1399/3/18 07:00
  
تعداد بازدید :  1324