رئیس واحد محیط زیست شرکت پالایش گازفجرجم خبرداد:

انتقال 275 تن پسماند صنعتی شرکت
 
به گزارش روابط عمومی شرکت پالایش گازفجرجم، مرتضی عرب زاده خاطرنشان کرد: شرکت پالایش گاز فجر جم طی انعقاد قراردادی با شرکت ذیصلاح و مورد تایید سازمان حفاظت محیط زیست،  اقدام به انتقال 275 تن پسماند صنعتی(لجن های هیدرو کربوری)  جهت امحاء و بی خطر سازی توسط شرکت طرف قرار داد نمود تا کلیه پسماندهای تولیدی خود را در این بخش به طور کامل مدیریت کرده باشد.
 
وی افزود:  پسماند های تولیدی در شرکت پالایش گاز فجر جم  به چند بخش تقسیم می شوند که بخش پسماند صنعتی نیازمند نظارت و پایش مستقیم و دقیق می باشد.
 
رئیس واحد محیط زیست شرکت پالایش گازفجرجم تصریح کرد: از نظر قانون, مدیریت پسماند های صنعتی بر عهده تولید کنندگان آن نوع پسماند می باشد و تخلیه احتمالی آن حتی مقادیر کم در سطح منطقه و خارج از منطقه به خصوص در حین انتقال جزء خطوط قرمز ما هست.
 
وی گفت: در هنگام بارگیری و انتقال به صورت جدی توسط واحد محیط زیست رصد می شوند و با ابزارهایی که در اختیار هست و چارچوب هایی که تدوین شده پایش می شود تا احیانا تخطی در این زمینه صورت نگیرد.
عرب زاده در مورد فرایند اخذ مجوز انتخاب شرکت های ذیصلاح نیز اظهار داشت: این کار ازطریق سامانه ثبت پسماند محیط زیست انجام می شود و کلیه پسماندها در هنگام بارگیری و تخلیه  صورتجلسه گردیده و توسط نماینده اداره حفاظت محیط زیست استان مبداء و مقصد تایید و صحه گذاری می گردد تا از انجام کامل فرایند انتقال و امحاء اطمینان کامل حاصل گردد.
 
گفتنی است پسماند های صنعتی تولید شده در شرکت پالایش گاز فجر جم به میزان 275 تن لجن هیدروکربوری طی مدت سه هفته حمل و بارگیری شد.

   1400/7/14 07:31
  
تعداد بازدید :  843