ساماندهی والکترونیکی کردن اسناد شرکت پالایش گازفجرجم

مدير مهندسي وتوسعه شركت پالايش گازفجرجم با اشاره به ساماندهی مرکز اسناد فنی اين شركت گفت: سیستم مدیریت اسناد یا آرشیو الکترونیکی بهترین راه حل و کارآمدترین ابزار  جهت تولید ، بایگانی، ساماندهی و جستجو ،  دسترسی و مدیریت برخط ( on line  ) اطلاعات ، نقشه ها ، اسناد و مدارک فنی، تصویری و ... می باشد و ضرورت اين كار در شركت پالايش گازفجرجم بيش از هر زمان ديگر احساس مي شد.
وي افزود: به موازات پیشرفت شگرف در فناوری اطلاعات و ارتباطات و گسترش فعالیت های سازمان ها، شرکت ها و افزایش تعاملات داخل و خارج سازمان آنها، استفاده از تکنولوژی مدیریت اسناد در راستای تبدیل اسناد کاغذی با الکترونیکی و ایجاد ساختار منظم و منسجم اطلاعات اجتناب ناپذیر است.
حميد اله وردي اضافه كرد: این سیستم موجب تسریع و تسهیل در تولید، نگهداری، بازیابی، ویرایش، به اشتراک گذاری و انتقال امن اطلاعات بدون محدودیت زمان و مکان می باشد.
وي عدم نیاز به مراجعه حضوری کارشناسان به محل مرکز اسناد، دسترسی به اطلاعات مورد نیاز در هر زمان و مکان ، جلوگیری از مخدوش و فرسوده شدن اسناد و امکان تعیین  سطح دسترسی در سطوح مختلف جهت ایجاد امنیت کامل در سیستم  را از مزایای بایگانی الکترونیکی دانست.
مدير مهندسي و توسعه شركت پالايش گازفجرجم يادآور شد : از آنجائیکه احداث و راه انداری پالایشگاه در ابتدای دهه شصت اتفاق افتاده است و کلیه مستندات تهیه شده اعم از نقشه ها، کتابچه های راه اندازی و اسناد فنی بصورت کاغذی تهیه و مورد استفاده قرار گرفته اند و بعضا کیفیت خود را نیزاز دست داده اند ضرورت الکترونیکی نمودن و بازیابی آنها کاملا محسوس و ضروری می باشد.
وي خاطرنشان كرد:  طرح تسریع در مکانیزه نمودن مرکز اسناد فنی شرکت از اواسط سال 98 آغاز گردید که در قدم اول کلیه نقشه های موجود از ابتدای احداث پالایشگاه اسکن و بصورت الکترونیکی ذخیره گردید و در حال حاضر نیز سایر مستندات از جمله کتابچه های راه اندازی، دستورالعمل ها و ... در حال اسکن شدن و ذخیره می باشد که برنامه ریزی گردیده است حداکثر تا پایان آذرماه سال جاری به اتمام برسد.
اله وردي اضافه كرد:  به موازات اقدامات در حال انجام فوق الذکر، در اقدامی موازی ضمن تشکیل و شروع بکار کارگروه ساماندهی اسناد فنی پالایشگاه ، در راستای مدیریت کلیه اسناد الکترونیکی اسکن شده و موجود در سیستم داخلی شرکت ، اقدامات لازم جهت تهیه نقشه راه و تهیه و پیگیری عملیاتی نمودن دستورالعمل های اجرایی برای مدیریت و نحوه بهره برداری از اسناد مذکور در حال انجام می باشد.
مدير مهندسي وتوسعه شركت پالايش گازفجرجم در بخش ديگري از اظهاردات خود همچنين با اشاره به  طرح الکترونیکی نمودن کلیه کتب و استانداردهای موجود در کتابخانه فنی فعلی شرکت گفت: اين طرح نيز در مرحله تعیین و انتخاب مناسب ترین نرم افزار مرتبط با آن هستيم و انشالله به زودي کلیه کارشناسان و ادارات شرکت در حوزه های مختلف فرآیندی، مکانیکی، برق، الکترونیکی و ... مي توانند نيازهاي خود را در اين حوزه به صورت الكترونيكي دنبال كنند.
 
   1399/6/25 12:31
  
تعداد بازدید :  42