مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر:
شرکت پالایش گازفجرجم نقش مهمی در آموزش و مهارت نیروی انسانی دارد


مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهربا اشاره به آموزش به عنوان مولفه مهم توسعه و پیشرفت در صنعت خاطرنشان کرد: شرکت پالایش گازفجرجم نقش مهمی در آموزش و مهارت نیروی انسانی دارد.
به گزارش روابط عمومی شرکت پالایش گازفجرجم، عبدالمجید دراهکی اظهار داشت: رویکرد جدید پالایشگاه جم در بدست آوردن گواهینامه صلاحیت حرفه ای برای کارکنان ستودنی است و برای استان بسیار قابل اهمیت است.
وی با بیان اینکه آموزش و مهارت زمینه‌ساز توسعه بهره‌وری در صنایع است، گفت: همسو با امضای تفاهم‌نامه صلاحیت حرفه‌ای نیرو‌های پیمانکاری شرکت ملی گاز، کارگروه‌های متعددی در حال تدوین استاندارد سازی مشاغل فنی شرکت‌های نفت و گاز هستند که حدود ۲۵۰ استاندارد تا کنون در استان بوشهر تدوین شده است.
عبدالمجید دراهکی اجرای طرح صلاحیت حرفه‌ای نیرو‌های شاغل در شرکت ملی گاز را گامی مهم در جهت ارتباط صنعت با آموزش  مهارت‌های فنی و حرفه‌ای دانست و اضافه کرد: جنوب استان بوشهر  باید به مرکز  ملی کار و مهارت تبدیل شود و به‌گونه‌ای باشد که مقام‌های ملی کشور نگاه توسعه‌ای در ارتباط با مهارت را به راحتی در این منطقه لمس کنند.
وی با بیان  اینکه اشتغال همواره به‌عنوان دغدغه جوانان و خانواده‌ها در همه جوامع مطرح است که یکی از راه‌های مهم رفع این دغدغه مهارت‌آموزی در رشته‌های مختلف بر اساس ظرفیت‌های مناطق و علاقه‌مندی متقاضیان است، افزود: وابستگی چرخ تولید هر جامعه متکی به دست‌های توانمند و ماهر نیروی کار جامعه است و باید برای کمک به تولید و اقتصاد ملی به مهارت‌آموزی این قشر بیش از پیش توجه کرد.
مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان عنوان کرد: حمایت صنایع از آموزش‌های مهارتی می‌تواند زمینه را برای توسعه اشتغال پایدار در استان بوشهر فراهم کند.
وی با بیان اینکه مهارت‌آموزی به یک مطالبه ملی تبدیل شده است اظهار کرد: در این زمینه سند ملی مهارت‌آموزی و اشتغال در شورای عالی اشتغال با حضور رئیس جمهور تصویب شده و در راستای همین سند آموزش‌های فن‌آوری و دانش‌بنیان در استان بوشهر با همکاری شرکای آموزشی بخصوص صنایع مستقر در استان برگزار خواهد شد.


   1401/12/14 11:09
  
تعداد بازدید :  72