شرکت پالایش گازفجرجم پیش رو درعملیات احیاء باطری‌های قلیایی

مهندس عبدالصمد نجفي در افتتاح ساختمان کارگاه احیا باطری تعمیرات برق گفت: به جرات می‌توان ادعا کرد که شرکت پالایشگاه گازفجرجم در زمینه قدمت و توان فنی عملیات احیاء و آماده سازی باطری‌های قلیایی در سطح صنعت نفت پيش رو است.
وي افزود: باطری‌های قلیایی که در پالایشگاه فجرجم مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ دارای طول عمر بیشتر و شرایط نگهداری آسان‌ترهستند و از آنجا که این نوع باطری‌ها در کشور تولید نمی‌شوند و خرید آن‌ها از خارج از کشور صورت می‌گیرد هزینه بالایی را تحمیل می‌کنند و بر اين اساس حفظ و نگهداری مناسب از آن‌ها بسیار ضروری است.
مديرعامل شركت پالايش گازفجرجم اضافه نمود: خوشبختانه واحد تعمیرات برق از سال‌ها پیش اقدام به خرید تجهیزات و ادوات لازم و نیز احداث كارگاه مناسب جهت افزایش طول عمر، احیا و نگهداری باطری‌ها نموده است.
وي گفت: این کارگاه شامل چهار قسمت جداگانه میباشد که بر اساس استاندارهای مهندسی ساخته شده است و مراحل احیا الکترولیت باطری ها در قسمت اول و مرحله آب مقطر گیری در قسمت دیگر و مرحله شارژینگ باطری ها در قسمت سوم انجام می پذیردو قسمت چهارم انبار باطری ها در نظر گرفته شده است که باطری هادر دمای مناسب نگهداری می شوند .
رئيس تعميرات برق:
مهندس محمدپور رئيس تعميرات برق شركت پالايش گازفجرجم گفت: با همت و بلند نظری مدیریت محترم فعلی پالایشگاه و رئيس محترم تعمیرات  و سایر واحدهای مرتبط کارگاهی ، کارگاه احیاء باطری و تهیه آب مقطردر پالايشگاه ساخته و راه‌اندازی گردید واين مركز براي شركت بسيار حائز اهميت خواهد بود.
وي افزود: با توجه به لزوم بومی‌سازی‌ صنعت باطری‌سازی قلیایی و خودکفایی ملی در این زمینه؛ ضمن سپاس و تشکر فراوان از مدیریت عامل محترم پالایشگاه فجر جم اعلام می‌داریم این کارگاه و تمام تجهیزات و نفرات کارشناس واحد تعمیرات برق، آمادگی کامل جهت انجام تمام عملیات‌‌های احیاء، بازسازی و آماده‌سازی باطری‌های صنعتی قلیایی برای مصرف درونی پالایشگاه و همکاری و مشارکت کامل با سایر پالایشگاه‌ها و مراکز در سطح کشور ملی گاز و وزارت نفت داریم.
محمد پور تصريح كرد: راه اندازی این کارگاه با توجه به تعمیر و نگهداری باطری های صنعتی و از نوع نیکل کادمیوم نقش بسزایی را در پایداری تولید فراهم میکند . 
   1399/11/26 08:55
  
تعداد بازدید :  257