مصاحبه اختصاصی خبرنگار شرکت پالایش گازفجرجم با دکتر نصر آبادی

وضعیت آماری کرونا ویروس در مصاحبه اختصاصی خبرنگار شرکت پالایش گازفجرجم با دکتر نصر آبادی معاون درمان و دارو بهداشت ودرمان صنعت نفت بوشهر و خارگ
بخش اول مصاحبه:
آمارها چه می گویند و وضعیت کرونا ویروس تا پایان شهریور ماه سال جاری در شهرستان جم و کارکنان صنعت نفت در استان بوشهر چگونه بوده است؟
 
تعداد 141124 هزار مراجعه به مراکز درمانی صنعت نفت در کل استان بوشهر انجام شده است.
 
تعداد 7889 نفر افرادی بودند که علائم آنها بیشتر شبیه آنفولانزا بوده است.
 
تعداد 2392 نفر مشکوک به کرونا تشخیص داده شده است.
از تعداد مراجعین به بهداشت ودرمان صنعت نفت تا پایان شهریور ماه 530 نفر مثبت قطعی بوده است.
تاكنون تعداد 317 نفر از کارکنان پالایشگاهها و شرکت گاز استان تست PCR آنها مثبت بوده است وتنها یک نفرآنها فوت شده است.(در منطقه جم و عسلویه 230 با گاز استان بوشهر کلا 317 )
تعداد 14 نفرفوتی در بیمارستان توحید جم داشته ایم که 13 نفر آن بومی شهرستان جم بوده است.
بهداشت ودرمان صنعت نفت بوشهر و خارگ  15 هزار نفر از کارکنان مجموعه وزارت نفت را پوشش می دهد و در این میان تنها یک نیروی غیر رسمی  بومی یکی از شرکت های پالایشی به خاطر کرونا ویروس تا کنون جان خود را از دست داده است.
اگر در ابتدای شیوع کرونا و در اسفند سال گذشته  14 تخت برای بیماران خاص کرونایی داشتیم اکنون در بیمارستان توحید فقط 23 تخت جدید و در منطقه خارگ نیز 10 تخت تدارک دیده شده است و در مجموع کل استان 47 تخت برای بیمارانی که به وضعیت شدید کووید 19 مبتلا می شوند داریم.
خوشبختانه اکنون سه روز متوالی است که هیچ بیمار کرونایی با شرایط حاد در بیمارستان توحید جم بستری نیست.
با توجه به بررسی پرونده های طب صنعتی و وضعیت سلامت کارکنان صنعت نفت استان بوشهر، این سازمان حداقل به 3600 دوز واکسن آنفولاآنزا نیازدارد
آماده تزريق واكسن آنفولاآنزا به كاركنان هستيم /موفقيت هاي پالايشگاه جم در زمينه مقابله با كرونا ويروس در بين ديگر شركت هاي پالايشي منطقه يك استثناء بوده است
مصاحبه اختصاصي خبرنگار شركت پالايش گازفجرجم با دکتر نصر آبادی معاون درمان و دارو بهداشت ودرمان صنعت نفت بوشهر و خارگ
(قسمت دوم)
 به نسبت آغاز شیوع ویروس کرونا از تجربه های بهتری برخوردار هستیم و وضعیت بهتری داریم.
نقاهتگاه بزرگی نیز ویژه کارکنان کرونایی صنعت نفت استان بوشهردر سالن ورزشی منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس مجهز کردیم که مراقب پرستار دارد و حتی کارگران مبتلا به کووید 19 که در آن منطقه شاغل هستند ودور از خانواده هستند را پوشش می دهیم.
اگر چه اکنون انجام آزمایش PCR مانند گذشته ضرورت ندارد و در اولویت مقابله با کرونا ویروس نیست اما سازمان ازچند ماه پیش برای راه اندازی آزمایشگاه تست کرونا (PCR) اقدام کرده است. ساختمان آزمایشگاه ویروس شناسی نیاز به استانداردهای ویژه ای دارد و  متاسفانه همچنان این مرکز به خاطر عدم وجود یک ساختمان استاندارد راه اندازی نشده است اما اکنون با کمک مجموعه وزارت نفت در حال احداث است و بخشی از تجهیزات آن نیز خریداری شده است. 
در بین پالایشگاه های گاز منطقه ، شرکت پالایش گازفجرجم در مقابله با کووید 19 از ابتدای شیوع آن تا کنون،  یک برنامه ریزی استثنایی به خصوص در موضوع قرنطینه کارکنان داشته است و در بین دیگر شرکت ها ممتاز است. در این میان  مجتمع گازی پارس جنوبی نیز درعملیات تیم واکنش سریع برای گندزدایی و شناسایی افراد مشکوک به کرونا یکی از برترین شرکتهای سطح منطقه بوده است.
تلاش های زیادی از چند مرجع رسمی از جمله دانشگاه علوم پزشکی در حال انجام است و آماده هستیم به محض توزیع واکسن آنفولاآنزا در سطح کشور،تزریق آن به کارکنان را با همکاری شرکتها بصورت رایگان آغاز کنیم.
با توجه به بررسی طب صنعتی و وضعیت سلامت کارکنان صنعت نفت استان بوشهر، این سازمان حداقل به 3600 دوز واکسن آنفولاآنزا نیازدارد و البته با حساسیت های خاص منطقه و شرایط شغلی کارکنان ممکن است این آمار بالاتر هم برود
   1399/7/9 10:46
  
تعداد بازدید :  47