مشارکت کارکنان شرکت پالایش گازفجرجم در طرح ملی سنجش فشار خون
مشاركت كاركنان شركت پالايش گازفجرجم در طرح ملي سنجش فشار خون
اين طرح از 20 خرداد تا 15 تيرماه در شركت پالايش گاز فجرجم توسط پرسنل مركز سلامت كار انجام ميشود و بر اساس اين طرح كليه كاركنان رسمي و قرارداد مستقيم و پيمانكاري مي توانند با در دست داشتن كارت ملي و حضور در مركز سلامت كار از 7 صبح تا 7 شب در اين طرح شركت كنند.
به گزارش روابط عمومي شركت پالايش گازفجرجم،به دنبال اين طرح فشارخون كاركنان اندازه گيري و در سامانه ثبت مي شود و وضعيت سلامتي افراد نيز به انها اطلاع رساني ميشود.

در حال حاضربرنامه ريزي لازم توسط واحد بهداشت صنعتي HSE و مركز سلامت كار جهت مشاركت حداكثري نفرات در اين طرح ملي انجام شده است و انتظار ميرود مورد استقبال مجموعه كاركنان قرار گيرد.
 براساس برآوردها، ۴۰ درصد از مردم کشور از بیماری فشار خون خود اطلاعی نداشته و حتی، نیمی از افرادی که از فشار خون خود مطلع هستند نیز، فشار خون خود را کنترل نکرده و به دنبال درمان نیستند. به همین دلیل، بسیج ملی کنترل فشار خون آغاز شد.
براساس آمار، در کشور حدود ۴۰ میلیون نفر جمعیت بالای ۳۰ سال داریم و چنانچه ۲۰ میلیون نفر از آنها در طرح ملی کنترل فشار خون مورد سنجش قرار گیرند، پیش بینی می شود، حداقل ۲ میلیون نفر بیمار دچار فشار خون را شناسایی و حدود یک میلیون نفر از آنها تحت درمان و مراقبت های ثانویه فشار خون قرار گیرند.
   1398/3/20 14:50
  
تعداد بازدید :  894