قدردانی از اقدام‌های وزارت نفت در مقابله با شیوع ویروس کرونا


جهانگیری: صنعت نفت در چند جبهه در حال مبارزه است

معاون اول رئیس‌جمهوری با قدردانی از اقدام‌های وزارت نفت برای مقابله با شیوع ویروس کرونا گفت: صنعت نفت هم‌اکنون در چند جبهه از جمله تحریم ظالمانه آمریکا در حال مبارزه است.
به گزارش خبرنگار شانا، اسحاق جهانگیری امروز (سه‌شنبه، ۲۳ اردیبهشت‌ماه) پس از استماع گزارش وزیر نفت و مدیران ارشد این صنعت از مدیران اچ‌اس‌یی و سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت برای مقابله با شیوع ویروس کرونا قدردانی کرد.
وی نقش صنعت نفت را در زندگی مردم بسیار تأثیرگذار و تعیین‌کننده دانست و با بیان اینکه تصور قطع جریان نفت یا گاز به دلیل اهمیت آن در صنایع زیربنایی کشور غیرممکن است، اظهار کرد: جریان گاز اکنون در کل ایران گسترده است و به مرحله‌ای از تولید گاز در کشور رسیده‌ایم که دغدغه قطع شدن آن را نداریم.
کارستان وزارت نفت در مقابل فشار آمریکا
معاون اول رئیس‌جمهوری با بیان اینکه وزارت نفت هم‌اکنون نیز با وجود محدودیت‌ها و مشکلات پیش رو برنامه‌های خوبی دارد، گفت: کمابیش در جریان دغدغه‌های آقای زنگنه و دوستانشان در مقابله با تحریم هستم. واقعاً در این زمینه کاری شد کارستان. آمریکا با وجود فشارهای شدید موفق نشد صادرات نفت ایران را به صفر برساند.
وی به کاهش قیمت نفت هم اشاره کرد و با بیان اینکه نشست‌های متعددی در این زمینه و تأمین بودجه کشور برگزار شده است، تصریح کرد: البته سهم ۱۴.۵ درصدی وزارت نفت نیز هم‌زمان با کاهش قیمت نفت به‌شدت کاهش یافته است، اما مطمئن هستم تیم مدیریتی وزارت نفت و مدیران دلسوز و کاردان صنعت نفت کشور هم برای حل مشکلات خود و هم برای حل مسائل کشور راهکارهای خوبی در نظر دارند.
جهانگیری با بیان اینکه طرح‌های در دست اجرا و برنامه‌های آتی وزارت نفت مورد حمایت دولت است، ادامه داد: اگر برنامه‌ها و طرح‌های وزارت نفت در حوزه بهینه‌سازی مصرف انرژی نظیر گازسوز کردن خودروها که چندی پیش در یکی از نشست‌های شورای اقتصاد نیز تصویب شده است،‌ اجرایی شود،‌ شاهد آثار مثبتی برای کشور خواهیم بود و اگر گازسوز شدن موتورسیکلت‌ها نیز اجرایی شود،‌ این طرح به‌عنوان یکی از کارهای ماندگار وزارت نفت به ثبت خواهد رسيد.
 
 
   1399/2/25 00:25
  
تعداد بازدید :  790