تفکیک فازی در شرکت پالایش گازفجرجم یک ساله شد /تولید روزانه 130 تن LPG
تفکیک فازی در شرکت پالایش گازفجرجم یک ساله شد /تولید روزانه 130 تن LPG
 
رئیس بهره برداری شرکت پالایش گازفجرجم با اشاره به اجرای پروژ تفکیک فازی دراین شرکت گفت: این پروژه که اکنون یکسال از اجرای آن می گذرد تحول مهمی برای پالایشگاه محسوب می شود.
 
وی افزود: به دنبال اجرای موفقیت آمیز این پروژه، امروز شاهد حفظ و تولید روزانه 130 تن "ال پی جی" هستیم و میزان تولید این محصول ارزشمند در سبد محصولات پالایشگاه تقویت شده است.
 
مهندس خداداد سبحانی تصریح کرد: ما در ابتدای فصل زمستان قرار داریم و خوشبختانه با اتکال به خداوند متعال و تلاش مجموعه مدیریت و تمامی کارکنان،  بیش از 35 میلیون متر مکعب گاز تنها از حوزه پارس جنوبی در پالایشگاه جم تصفیه می شود که این میزان تا 50 میلیون نیز قابل افزایش است و همه این مهم نیز مدیون اجرای پروژه تفکیک فازی هستیم.
 
وی با اشاره به کیفیت گاز دریافتی عسلویه و خشک بودن این گاز خاطرنشان کرد: تفکیک فازی به ما کمک کرد علیرغم این چالش همچنان تولید " ال پی جی" و میعانات گازی در شرکت پالایش گازفجرجم در سطح مطلوبی قرار داشته باشد.
 
رئیس بهره برداری شرکت پالایش گازفجرجم در بیان ضرورت واهمیت اجرای طرح تفکیک فازی نیز به ما گفت:در سال‌های اخیر با توجه به اختلاف فشار گاز کنگان با خوراک دریافتی از پارس جنوبی و نار و اختلاط این جریان‌ها در ورودی، ضرورت داشت که این طرح اجرا شود تا بتوانیم گاز بیشتری از حوزه کنگان دریافت نماییم و اکنون پس از یکسال دستاوردهای این پروژه محسوس است.
 
وی گفت: خوشبختانه پالایشگاه جم طبق برنامه خود و مطابق با ظرفیت اسمی در مدار تولید قرار دارد و  افتخار می کنیم که تلاش کارکنان این شرکت، گرمابخش خانه های مردم در زمستان سرد پیش رو است.
 
   1400/10/15 07:41
  
تعداد بازدید :  97