رئیس واحد آب، برق وبخارخبر داد:
خودکفایی در تامین برق پالایشگاه با استفاده از ظرفیت های داخلی

رئیس واحد آب، برق وبخارخبر داد:

خودکفایی در تامین برق پالایشگاه با استفاده از ظرفیت های داخلی
 
مهندس غلامرضا محمودی گفت: خوشبختانه با پیش بینی های لازم و راه اندازی کامل نیروگاه جدید، ظرفیت نیروگاه های برق پالایشگاه فجرجم به 140 مگاوات در روز رسیده است و ما در تابستان سال جاری به صورت کامل در این زمینه خودکفا هستیم.
 
به گزارش روابط عمومی شرکت پالایش گازفجرجم، رئیس واحد آب، برق وبخار اظهار داشت: در اوج پیک تابستان مصرف برق پالایشگاه 40 مگاوات است که انشالله با استفاده از ظرفیت داخلی این میزان برق تولید می شود.
 
وی افزود: بی نیازی پالایشگاه فجرجم از برق توانیر و شبکه سراسری در تابستان، کمک بسیار خوبی به برق شهرستان جم و استان بوشهر خواهد بود و ما علیرغم قراردادی که جهت تامین برق پالایشگاه با توانیر داریم ، بابرنامه ریزی و  تمام توان در تابستان به کمبود برق توانیر کمک و دریافت برق خود را به حداقل خواهیم رساند.
 
محمودی تصریح کرد: استقلال شبکه برق پالایشگاه ضمن اینکه به پایداری تولید و شیرین سازی گاز در شرکت کمک می کند، سبب می شود شبکه برق منطقه نیز پایدار تر شود و مردم در تابستان کمتر با خاموشی مواجه باشند.
 
وی ادامه داد: انشالله کارهایی در شرکت پالایش گازفجرجم در دست اقدام است که در آینده نزدیک حتی این شرکت بتواند در مواقع ضروری ، برق مازاد خود را نیز به شبکه سراسری انتقال دهد.


   1401/2/7 10:24
  
تعداد بازدید :  73