مدیرعامل شرکت پالایش گازفجرجم:
مدیرعامل شرکت پالایش گازفجرجم:
 
پالایشگاه جم با ظرفیت اسمی خود در مدار تولید قرار دارد
مهندس عبدالصمد نجفی با اشاره به آخرین وضعیت تولید در این شرکت گفت: خوشبختانه پالایشگاه با تمام ظرفیت اسمی خود در مدار تولید قرار دارد و آماده تولید حداکثری می باشد.
 
به گزارش روابط عمومی شرکت پالایش گازفجرجم، نجفی اضافه کرد: اگر چه چاه های کنگان با افت شدید گاز مواجه است اما با تدابیر لازم گاز عسلویه را به خوبی پالایش می کنیم واجازه ندادیم این پالایشگاه کمتر از ظرفیت اسمی خود در مدار تولید باشد.
 
وی افزود:ما امروز قادر هستیم به اندازه یک پالایشگاه پارس جنوبی و به میزان روزانه 50 میلیون متر مکعب گاز مخزن مشترک را تصفیه وبه شبکه سراسری ارسال کنیم.
 
نجفی ادامه داد: علاوه بر منابع نار وکنگان ، در حال حاضر روزانه بین 34 تا 44 میلیون متر مکعب گاز عسلویه در شرکت پالایش گازفجرجم تصفیه و به شبکه سراسری منتقل می شود.
 
مدیرعامل شرکت پالایش گازفجرجم تصریح کرد: این پالایشگاه در حال حاضر بزرگترین پالایشگاه گازی کشور محسوب می شود و در آستانه زمستان طبق ظرفیت اسمی خود در مدار تولید قرار دارد.
 
وی یادآور شد: درکل منابع ورودی این پالایشگاه  شامل نار ، کنگان و پارس جنوبی می باشد که در ابتدا با ظرفیت طراحی 79 میلیون متر مکعب بطور روزانه بوده ولی با کمک متخصصین و مهندسین افزایش ظرفیت داده شد و به 117 میلیون مترمکعب افزایش یافت و در سال 1389 با تامین خوراک از پارس جنوبی تا 125 میلیون مترمکعب رکورد پالایشگاه در تصفیه گاز زده شد.
 
نجفی با اشاره به افت فشار مخازن نار و کنگان و کاهش خوراک ورودی از این دو منبع خاطرنشان کرد: این چالش سبب شد که از میدان پارس جنوبی روزانه 50 میلیون مترمکعب گاز از فازهای 6- 78 به این شرکت اختصاص داده شود که این راستا تمهیدات لازم دیده شده و آمادگی لازم جهت دریافت میزان 50 میلیون مترمکعب گاز را دارد.
 
   1400/10/2 14:37
  
تعداد بازدید :  157